Najbardziej zaawansowany, wszechstronny laser na świecie. Wytwarza sprawdzone i skuteczne w leczeniu fale, pozwalające na wykonywanie bardzo szerokiego zakresu zabiegów estetycznych i leczniczych.

Możliwości lasera FOTONA SPECTRO SP:

 • zamykanie rozszerzonych naczyń głębokich i płytkich,
 • leczenie rumienia, trądziku, trądziku różowatego,
 • fotoodmładzanie T3,
 • frakcjonowanie 3D,
 • endolifting,
 • peelingi laserowe,
 • rewitalizacja paznokci,
 • usuwanie zmarszczek,
 • lipoliza laserowa,
 • usuwanie przebarwień i blizn,
 • rewitalizacja pochwy,
 • wybielanie i ujędrnianie warg sromowych,
 • obkurczanie pochwy,
 • laserowy lifting powiek,
 • leczenie chrapania,
 • leczenie nietrzymania moczu.

Nowy zabieg LIFTING LASEROWY Fotona 4D+

Lifting Laserowy Fotona 4D+ jest małoinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem. To zabieg, który daje niesamowite efekty, bez iniekcji, bez bólu i bez okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres laktacji,
 • świeża opalenizna,
 • leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny),
 • zioła (dziurawiec, rumianek, nagietek – przestać używać na 2 – 3 tyg. przed zabiegiem),
 • spożywanie alkoholu 24 godz. przed zabiegiem,
 • bielactwo,
 • łuszczyca (aktywna faza),
 • padaczka,
 • atopowe zapalenia skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • przebyte i obecne stany nowotworowe a w szczególności czerniak złośliwy oraz nawracający rak skóry lub kiedy widoczne są zmiany mogące wskazywać ryzyko raka,
 • AIDS, zarażenie wirusem HIV,
 • żółtaczka typu B i typu C,
 • choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np. zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca,
 • stosowanie bądź przyjmowanie sterydów (krem lub tabletki),
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie, choroby serca, choroby naczyń krwionośnych,
 • stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna w obrębie skóry przeznaczonej do zabiegu,
 • stosowanie preparatów z witaminą A ( retinol ) – kremy, maści, toniki, tabletki.

Fotoodmładzanie T3

Laserowe fotoodmładzanie w technologii T3 (Tightness, Tone and Textur) polecane jest osobom, które widzą pierwsze oznaki starzenia – przebarwienia, rozszerzone naczynka, widoczne pory i nierówności naskórka po niedawnym trądziku. Jednocześnie jest to zabieg, polecany osobom, które nie mogą pozwolić sobie na długi czas rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg wykorzystuje światło wiodącego lasera neodymowo-yagowego marki FOTONA o najgłębiej penetrującym promieniu ze wszystkich dostępnych na rynku.

Przebieg zabiegu:

Światło lasera za pomocą nieabalacyjnego frakcjonowania dociera do głębokich warstw skóry właściwej, gdzie aktywizuje pracę fibroblastów, odpowiedzialnych m.in. za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aktywność fibroblastów maleje z wiekiem, a spadek ich wydajności zaczyna się wcześnie, bo już po 25 roku życia. Dlatego tak ważne jest wczesne stymulowanie ich pracy. Dodatkowo laser Nd-YAG wywołuje efekt liftingu termicznego, czyli obkurcza i skręca rozluźnione włókna kolagenowe, co daje efekt poprawy napięcia i jędrności skóry. Powierzchniowo fotoodmładzanie T3 koncentruje się na defektach, które mogą być związane z wiekiem, takich jak przebarwienia, rozszerzone naczynka czy widoczne pory skórne. Ponieważ światło lasera neodymowo-yagowego jest pochłaniane przez naczynia krwionośne T3 wpływa na wyrównanie kolorytu skóry. Doprowadza także do wygładzenia skóry, przebudowując jej wierzchnie warstwy. Fotoodmładzanie daje powierzchniowo efekty podobne do serii peelingów czy mikrodermabrazji, ale jest metodą nieablacyjną, czyli nie występuje po zabiegu widoczne złuszczanie.

Efekty działania:

Ostateczne efekty zabiegu związane z ujędrnieniem nie pojawiają się natychmiast, ponieważ odbudowa kolagenu jest procesem długotrwałym i trwa nawet 6-12 miesięcy. Po zabiegu szybko widać natomiast wyrównanie się kolorytu skóry oraz likwidację rozszerzonych naczynek.

 4 zabiegi
Cała twarz 600 zł 1680 zł* 2400 zł
Owal twarzy 250 zł 700 zł* 1000 zł
Szyja 350 zł 980 zł* 1400 zł
Dekolt 350 zł 980 zł* 1400 zł
Szyja + twarz+ dekolt 1000 zł 2800 zł* 4000 zł
Dłonie 300 zł 840 zł* 1200 zł
Plecy 500 zł 1400 zł* 2000 zł

Endolifting Fotona 4D

Innowacyjny lifting twarzy stanowiący alternatywę dla skalpela i stosowania tradycyjnych wypełniaczy. Zabieg dla osób o widocznych zmianach skóry spowodowanych upływem czasu.

Zabieg łączy cztery procesy:

 1. Endolifting endolofting laserowy, wykonywany wewnątrz jamy ustnej, polegający na skanowaniu mięśni twarzy. Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag Fotona podgrzewają tkanki, pobudzając kurczenie włókien kolagenowych. Procedura pierwszego etapu pozwala na odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting laserowy Fotona zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

 2. Frac3 – etap na którym następuje odmłodzenie w głębszych warstwach skóry a światło lasera aplikowane jest wybiórczo na skórę. Ten etap odpowiada za likwidację drobnych zmarszczeg i poprawę gęstości skóry.
 3. Piano długi impuls lasera zwiększający napięcie skóry na całej jej grubości poprzez dostarczenie energii aż do skóry właściwej (na głębokość 6 mm).
 4. Superfacial usuwa niepożądaną tkankę bez uszkodzenia zdrowej (tzw. ablacyjny peeling laserowy). Zabieg jest dopełnieniem wcześniejszych etapów zabiegu i ma na celu ujednolicenie struktur skóry, wygładzenie porów oraz rozjaśnienie skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona a także opuchnięta. Okres rekonwalescencji zależy od zastosowanych przez lekarza parametrów zabiegu oraz indywidualnych dla każdego pacjenta cech regeneracji.

Zazwyczaj okres pełnej regeneracji to 5 dni w czasie którym dochodzi do złuszczenia martwego naskórka oraz odbudowy skóry.

Efekty:

Pełna odbudowa skóry – wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, zwiększenie napięcia i elastyczności, silna odbudowa kolagenu, wygładzenie skóry i wyrównanie kolorytu, zamknięcie porów, rozświetlenie.

Cena zabiegu: 

 • pojedynczy zabieg – 2 700 pln
 • 3 zabiegi – 6 500 pln

Endolifting Fotona 3D

Jest to laserowy lifting twarzy łączący w sobie 3 procedury zabiegowe w trakcie jednej wizyty.
Dwie uzupełniające się fale lasera Fotona Er:YAG i Nd:YAG oraz połączenie trzech wyjątkowych trybów, pozwalają na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu laserowego twarzy już w ramach jednej sesji. Tak dobrana terapia pozwala na całkowitą odbudowę kolagenu a widocznym efektem jest wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, już po pierwszej sesji.

Przebieg zabiegu:

 1. Pierwszy etap zabiegu to endolofting laserowy, wykonywany wewnątrz jamy ustnej, polegający na skanowaniu mięśni twarzy. Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag Fotona podgrzewają tkanki, pobudzając kurczenie włókien kolagenowych. Procedura pierwszego etapu pozwala na odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting laserowy Fotona zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

 2. Drugim etapem zabiegu Fotona 3D jest fotoodmładzanie przy użyciu lasera Nd:Yag mające na celu usunięcie drobnych przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry.

 3. Kolejny etap endoliftingu Fotona 3D to delikatny peeling laserowy, czyli tzw. zimna ablacja Er:Yag. Zabieg jest dopełnieniem wcześniejszych etapów zabiegu i ma na celu ujednolicenie struktur skóry, wygładzenie porów oraz rozjaśnienie skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana działaniu lasera Fotona jest zaczerwieniona. Przez około 3 dni po zabiegu dochodzi do regeneracji skóry oraz złuszczenia martwego naskórka. Dlatego też przewidywany czas rekonwalescencji po laserowym Endoliftingu Fotona 3D wynosi około 3-7 dni.

Cena zabiegu: 

 • pojedynczy zabieg – 2 000 pln
 • 3 zabiegi – 5 500 pln

Resurfacing i remodelowanie

Najbardziej efektywna, działająca najgłębiej forma peelingu lasera frakcyjnego. Dla skóry dojrzałej, zwiotczałej, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, zmarszczkami i bruzdami.

 3 zabiegi
Twarz 1200 zł 2350 zł* 3600 zł
Szyja 900 zł 1750 zł* 2700 zł
Dekolt 800 zł 1550 zł* 2400 zł
Szyja + twarz+ dekolt 2300 zł 4500 zł* 6900 zł

Nieablacyjny lifting skóry twarz bez efektu złuszczenia

Zabieg pozwalający modelować owal twarzy i poprawić elastyczność.

Twarz + szyja + dekolt 900 zł
Brzuch 1200 zł

Peeling laserowy

Bezinwazyjna metoda przebudowy kolagenu w strukturach skóry. Efektem jest gładsza, napięta i rozjaśniona skóra.

   LIGHT MEDIUM
Twarz 500 zł 800 zł
Szyja 300 zł 600 zł
Dekolt 400 zł 700 zł
Dłonie 250 zł 550 zł
Twarz + szyja + dekolt 1000 zł 1500 zł

Głęboki remodeling laserowy (Nd: YAG + Er: YAG)

Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające kilkunastu sesji mikrodermabrazji. Czas trwania: 1,5h

   
Twarz 700 zł
Dekolt 500 zł
Szyja + twarz + dekolt 1100 zł
Pośladki 800 zł
Plecy 1500 zł
Dłonie 350 zł

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Pojedyncza zmiana  200 zł
Cała twarz 500 zł
Policzki 300 zł
Nos 200 zł
Plamy rubinowe (do 10 sztuk) 200 zł
Rumień – twarz 300 zł
Rumień – policzki 200 zł
Nogi 300-1000 zł

Usuwanie przebarwień

Zabieg eliminujący przebarwienia i plamy skórne oraz podskórne. Ceny ustalane indywidualnie w zależności od intensywności zmian. 

Pojedyncze zmiany 200 zł
Twarz 400 – 1400 zł
Czoło 300 – 600 zł
Policzki 400 – 600 zł
Nos/warga górna/broda 200 zł
Szyja 200 – 900 zł
Dekolt/plecy/ramiona 300 – 1000 zł
Przedramiona 300 – 500 zł
Dłonie 200 – 500 zł

Leczenie trądziku (pospolity, różowaty)

Cała twarz 500 zł
Policzki 200 – 400 zł
Dekolt 300 – 600 zł
Plecy 500 – 1000 zł

Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Pojedyncza blizna 200 – 600 zł
Blizny trądzikowe 200 – 1500 zł

Usuwanie zmian skórnych

Przed zabiegiem usuwania zmian skórnych wymagana jest konsultacja dermatologiczna. 

Drobny włókniak miękki 200 zł
Plamy soczewicowate (starcze)  od 200 zł
Znamię skórne, brodawka łojotokowa od 200 zł

Redukcja rozstępów

Redukcja uszkodzonej skóry widocznej jako srebrne, różowate, brązowe linie pojawiające się najczęściej przy nadmiernym rozciągnięciu tkanki łącznej. Po zastosowaniu metody skóra uelastycznia się, a rozstępy stają się niewidoczne. 

Łydki / piersi / ramiona 800 zł
Uda / brzuch / pośladki / biodra  900 zł

Wspomaganie leczenia cellulitu

Poprzez głębokie podgrzanie dochodzi do rozbicia wiązań kolagenowych oraz błon komórek tłuszczowych, efektem jest gładsza, jędrniejsza skóra a tym samym eliminacja cellulitu. 

Raniona (pelikany) 250 zł
Brzuch, uda, pośladki (cena za jeden obszar)  300 zł
Uda + pośladki 500 zł

Rewitalizacja paznokci

Zniszczone, łamliwe, uszkodzone po zabiegach, efekt wzmocnienia. 

Cena za rewitalizację jednego paznokcia 25 zł

* Przy zakupie pakietów, płatność z góry