Chirurgia plastyczna

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonują:

 

dr n. med. Piotr Drozdowski

specjalista chirurgii plastycznej, FEBOPRAS

Pochodzi z rodziny lekarskiej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, otrzymując Nagrodę J.M. Rektora. Piąty rok studiów odbył w Uniwersita’delgi Studi di Perugia (Włochy) w ramach programu stypendialnego Socrates – Erasmus. Od 2007 roku pracuje w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa (od 2008 r.) i prof. Piotra Wójcickiego (od 2008 r.) W roku 2015 uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr Ireneusza Łątkowskiego. Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie (2008 r.) Odbył wiele krajowych i zagranicznych staży w oddziałach chirurgii plastycznej, m.in. we Wrocławiu, Łęcznej, Gdańsku, Warszawie, Perugii, Padwie, Berlinie i Debreczynie. Od 2015 roku członek zespołu rekonstrukcyjnego Kliniki Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii – Oddziału w Gliwicach pod kierownictwem Prof. Adama Maciejewskiego

W kwietniu 2016, jako pierwszy specjalista chirurgii plastycznej w Polsce zdał serię egzaminów specjalistycznych w Brukseli i stał się członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W 2018 roku obronił pracę doktorską dotyczącą mikrochirurgicznego leczenia pacjentów z zaawansowanymi zmianami nowotworowymi kończyn i tułowia.

Tłumacz wykładów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej z języka włoskiego i angielskiego. Autor i współautor ponad 20 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych recenzowanych czasopismach medycznych. Ma na swoim koncie wystąpienia zjazdowe podczas krajowych i zagranicznych konferencji naukowych.

Uczestnik licznych konferencji naukowych z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Członek towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy PTL, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Sekcji Mikrochirurgii PTChir.

Żonaty, ojciec 2 córek, mieszka z rodziną w Polanicy – Zdroju. W wolnym czasie zajmuje się biegami i wędrówkami górskimi, jazdą na nartach i rowerze oraz grą na fortepianie, gitarze oraz perkusji.

 


 

WYKONUJE ZABIEGI:

 • Plastyka powiek górnych i dolnych

 • Korekta nosa, korekta uszu

 • Lifting twarzy

 • Plastyka piersi (powiększenie piersi, redukcja, lifting)

 • Ginekomastia

 • Plastyka ciała (liposukcja, przeszczep skóry, przeszczep tłuszczu)

 • Plastyka brzucha (abdominoplastyka, miniabdominoplastyka)

 

EFEKTY ZABIEGÓW

lek. Katarzyna Michalska

specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przez 25 lat pracowała w Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie Uzyskała I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego z chirurgii plastycznej objęła stanowisko z-cy Ordynatora Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej. Ponadto pracowała w Szpitalu w Katowicach, gdzie pełniła funkcję ordynatora oddziału chirurgii plastycznej. Obecnie pracuję między innymi w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, w nowo otwartym prywatnym Szpitalu na Klinach w Krakowie oraz w prywatnej Klinice w Kielcach.

Praca lekarza to jej pasja, którą zaraziła się od swojej Mamy, lekarza ginekologa. Teraz przekazała ją swoim córkom, które w kolejnym pokoleniu kontynuują tradycje lekarską.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, stażach i zjazdach. Uczestniczka licznych konferencji naukowych z zakresu chirurgii plastycznej Jej doświadczenie poparte jest wieloma tysiącami samodzielnie wykonanych zabiegów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

Odbyła wiele krajowych i zagranicznych staży i kursów w ośrodkach chirurgii plastycznej, m.in. w Warszawie, Polanicy-Zdroju, Łodzi, Szczecinie, Stambule, Marbelli, Bergamo.

Prywatnie żona i mama dwóch dorosłych córek. Poza medycyną pasjonuje się zwiedzaniem dalekich zakątków świata i poznawaniem ich kultury. Miłośniczka kotów, szybkich samochodów, jazdy na nartach i gry na fortepianie.

Opinie pacjentów o zabiegach wykonanych przez lek. med. Katarzynę Michalską.

 


 

WYKONUJE ZABIEGI:

 • Plastyka powiek górnych i dolnych

 • Korekta nosa, korekta uszu

 • Lifting twarzy

 • Plastyka piersi (powiększenie piersi, redukcja, lifting)

 • Ginekomastia

 • Plastyka ciała (liposukcja, przeszczep skóry, przeszczep tłuszczu)

 • Plastyka brzucha (abdominoplastyka, miniabdominoplastyka)

 

EFEKTY ZABIEGÓW

dr n. med. Justyna Jończyk

specjalista chirurgii plastycznej
Rodowita rzeszowianka. Ukończyła medycynę na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia częściowo realizowała w ramach wymiany międzynarodowej na Universitat de Barcelona (Hiszpania). Lekarski Egzamin Państwowy zdała z jednym z najlepszych wyników w kraju. Specjalizację w dziedzinie chirurgii plastycznej ukończyła w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie nadal pracuje jako wykładowca akademicki. Autorka wielu krajowych i międzynarodowych publikacji w dziedzinie chirurgii plastycznej. Była prelegentem na licznych krajowych zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej a także na zjazdach poświęconych chirurgii piersi i chirurgii oparzeń. Prowadzi badania naukowe w ramach rozprawy doktorskiej z zakresu rekonstrukcji piersi. Pasjonatka chirurgii twarzy i szyi. Doskonaliła swoje umiejętności w zakresie chirurgii nosa, powiek oraz liftingu twarzy i szyi pod okiem najlepszych europejskich specjalistów z Włoch, Holandii i Francji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Chirurgia plastyczna to jej pasja, drugą jest nauka. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Jest bardzo empatycznym lekarzem, zawsze szczegółowo analizującym problemy pacjentów i rozwiązującym je z pełnym zaangażowaniem. W pracy stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Kompleksowo podchodzi do pracy z pacjentem, co ma ugruntowanie w fascynacji medycyną długowieczności (longevity) i przebiegiem procesów starzenia się komórki.
Prywatnie absolwentka IV LO w Rzeszowie. Pasjonatka sportów ekstremalnych i wypieków. Jej perfekcjonizm w życiu codziennym bywa trudny dla najbliższych, ale zapewnia osiąganie znakomitych wyników operacyjnych. Obecnie mieszka w Warszawie, ale Podkarpacie to jej ukochane miejsce na Ziemi, do którego wraca zawsze gdy tylko jest to możliwe.

 


 

WYKONUJE ZABIEGI:

 • wycięcie zmiany skórnej łagodnej ciało i twarz
 • wycięcia zmiany skóry złośliwej ciało i twarz
 • korekta odstających małżowin usznych
 • przeszczep skóry pełnej grubości
 • chirurgiczna korekta blizn
 • plastyka powiek górnych i dolnych
 • operacja opadania powiek – plastyka mięśnia dźwigacza
 • operacja opadania powiek – podwieszenie na paskach powięzi
 • lift kątów zewnętrznych brwi
 • lipotransfer – korekta blizn i ubytków okolicy twarzy i ciała
 • lipotransfer – wolumetria twarzy
 • powiększenie piersi
 • korekta ginekomastii
 • lip lift – powiększanie chirurgiczne ust
 • korekta kącika ust
 • korekta warg sromowych mniejszych

 

EFEKTY ZABIEGÓW

lek. Dariusz Kompani Zare

specjalista chirurgii ogólnej

Z pochodzenia Wrocławianin. Ukończył studia na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2013r. Wiedzę i umiejętności chirurgiczne zdobywał od najwcześniejszych lat studiów na kołach naukowych, kursach i konferencjach medycznych. Z pasji do powyższej dziedziny ukończył specjalizację z chirurgii ogólnej na Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. F. Szopena w Rzeszowie, gdzie nadal pracuje.

Pracował jako wykładowca na uczelniach wyższych. Prowadził zajęcia z anatomii, fizjologii i patofizjologii na PWSZ w Legnicy oraz nauczał chirurgii ogólnej i chirurgii przewodu pokarmowego studentów medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Odbywał liczne staże i praktyki w szpitalach w Polsce, Niemczech, Szwecji i Estonii.

Jako chirurg przykłada ogromną wagę do anatomii i delikatnego preparowania kluczowych struktur w ciele człowieka oraz do przeprowadzenia operacji w zgodności z aktualnymi standardami chirurgicznymi. Stosuje w swojej praktyce nowoczesne rozwiązania i technologie pozwalające na m.in. redukcję bólu pooperacyjnego oraz szybki powrót do pełnej aktywności.

Z ogromną pasją przeprowadza operacje przepuklin brzusznych: pachwinowych, udowych, pępkowych, kresy białej oraz trudnych przepuklin w bliznach pooperacyjnych. Powyższe zabiegi wykonuje technikami beznapięciowymi z zastosowaniem nowoczesnych materiałów syntetycznych – siatek – które znacznie zredukowały odsetek nawrotów  w porównaniu do metod napięciowych bez użycia siatek.

Stale doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w licznych krajowych i międzynarodowych zjazdach i konferencjach z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz leczenia bólu.


WYKONUJE ZABIEGI:

 • Wycięcie zmian barwnikowych skóry, guzów skóry
 • Wycięcie zmian podskórnych, nowotworów łagodnych np. tłuszczaków
 • Wycięcie rozległych zmian skórnych z przeszczepem skóry
 • Wycięcie nowotworów łagodnych (guzków) piersi
 • Wycięcie żylaków kończyny dolnej miejscowe
 • Wycięcie żylaków kończyny dolnej (podwiązanie dopływów żyły odpiszczelowej wielkiej w pachwinie i jej usunięcie oraz miejscowe wycięcie pozostałych żylaków)
 • Plastyka przepukliny pachwinowej lub udowej z wszyciem siatki
 • Plastyka obustronnej przepukliny pachwinowej lub udowej z wszyciem siatek
 • Plastyka przepukliny pępkowej
 • Plastyka przepukliny kresy białej
 • Plastyka przepukliny nawrotowej lub pooperacyjnej do 5cm średnicy
 • Plastyka dużej(>5cm) przepukliny pooperacyjnej (w bliźnie) sposobem Ramireza lub jego modyfikacjami z wszyciem siatki techniką Sublay
 • Wycięcie torbieli pilonidalnej okolicy krzyżowej

Umów się na wizytę przez booksy.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Twarz

 

Brzuch

 • Abdominoplastyka – pełna operacja plastyczna brzucha – 19 000 – 23 000 pln
 • Plastyka brzucha z odsysaniem tkanki tłuszczowej – 24 000 – 25 000 pln
 • Miniabdominoplastyka – plastyka dolnej części brzucha – 12 000 – 16 000 pln

 

Argo Plasma

 • Argo Plasma – 1 okolica – 4 000 pln
 • Argo Plasma – każda następna okolica – + 3 000 pln

Piersi

 • Podniesienie piersi – 18 000 – 20 000 pln
 • Podniesienie piersi + implanty – 23 000 – 26 000 pln
 • Modelowanie piersi tkanką tłuszczową – 14 000 – 19 000 pln 
 • Redukcja piersi – 23 000 – 25 000 pln
 • Powiększenie piersi implantami okrągłymi z lipomodelingiem – 24 000 – 26 000 pln
 • Powiększenie piersi implantami anatomicznymi lub X-tra z lipomodelingiem – 26 000 – 27 000 pln
 • Powiększenie piersi implantami okrągłymi – 20 000 – 22 000 pln
 • Powiększenie piersi implantami anatomicznymi lub X-tra (zapamiętujące kształt o intensywnym efekcie push-up) – 22 000 pln
 • Symetryzacja piersi zdrowej tkanką tłuszczową – 15 000 pln
 • Rekonstrukcja kompleksu brodawka-otoczka – 8 000 pln
 • Usunięcie implantów – od 12 000 pln
 • Wymiana implantów – od 22 000 pln
 • Wymiana implantów z podniesieniem piersi – od 28 000 pln
 • Ginekomastia bez liposukcji – 15 000 pln
 • Ginekomastia z liposukcją – 20 000 pln
 • Ginekomastia olbrzymia – od 17 000 – 22 000 pln

 

Ciało

 • Liposukcja wodna (pobranie tkanki tłuszczowej) Body Yet Evo (dotyczy jednej partii ciała) – 10 000 pln
 • Liposukcja wodna (pobranie tkanki tłuszczowej) Body Yet Evo (kilka obszarów zabiegowych) – cena ustalana indywidualnie, od 13 000 pln
 • Liposukcja + przeszczep tkanki tłuszczowej w wybraną partie ciała (piersi, pośladki) –  od 14 000 pln
 • Liposukcja i przeszczep tłuszczu w mały obszar – cena ustalana indywidualnie, od 4 000 pln
 • Liposukcja podbródka i szyi – 7 000 pln
 • Operacja plastyczna miejsc intymnych – 5 000 – 7 000 pln
 • Chirurgiczne usuwanie brodawek, kaszaków, tłuszczaków i innych zmian skórnych – 700 – 1 000 pln
 • Przeszczep skóry – od 3 000 pln
 • Korekcja blizny/wycięcie tatuażu – od 1 000 pln

Opłaty dodatkowe

 • Konsultacja z zakresu chirurgii plastycznej – 300 pln
 • Komplet badań do operacji plastycznych – do wykonania w CM Medyk, płatne w laboratorium

Ceny zabiegów obejmują koszt pobytu w Klinice przez jedną dobę.
Dodatkowo pacjent ponosi opłatę za:

 • Ubranie pooperacyjne od 200 pln w zależności od modelu
 • Znieczulenie ogólne na życzenie klienta + 2 500 pln do ceny zabiegu

Fizjoterapia pooperacyjna

Nowatorskie terapie łączące procedury z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji i medycyny estetycznej. Oferta skierowana do Pacjentów, którzy planują operację plastyczną w naszej Klinice, oczekują świadczeń medycznych na najwyższym poziomie, bezpiecznych i skutecznych.

Konsultacje i zabiegi przeprowadzane przez doświadczonego fizjoterapeutę Panią Paulinę Czernicką, która pomaga w bezpiecznie i komfortowo przejść przez okres rekonwalescencji po operacji plastycznej.

Specjalnie opracowany na potrzeby Pacjentów pooperacyjnych program zabiegowy, dzięki któremu rany pooperacyjne szybciej się goją, blizny są mniej widoczne, jest większe bezpieczeństwo przy gojeniu, a efekty szybciej widoczne i bardziej efektywne.

Szczegółowe informacje  – Fizjoterapia pooperacyjna

Jak wygląda pobyt w Klinice po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej?

W naszej Klinice znajduje się przystosowany, nowoczesny blok operacyjny, monitorowana sala wybudzeń i sale pobytu pooperacyjnego. Opiekę nad Pacjentami sprawuje zespół medyczny chirurgii plastycznej składający się z chirurga prowadzącego, anestezjologa, pielęgniarek i opiekuna pooperacyjnego i koordynatorów bloku operacyjnego.
Podczas pobytu w Klinice po zabiegu, Pacjenci otrzymują niezbędne leki oraz opiekę całodobową wraz z wyżywieniem.
W dniu wypisu pielęgniarka dyżurująca wręcza Pacjentowi kartę wypisową z informacją na temat zabiegu wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Są to szczegółowe informacje dotyczące postępowania w okresie rekonwalescencji. Pacjent otrzymuje od lekarza receptę, która zawiera leki do przyjmowania w domu.
Przed opuszczeniem Kliniki każdy Pacjent umawiany jest na bezpłatną kontrolę pozabiegową.
Po wyjściu z Kliniki, w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości konieczny jest kontakt z koordynatorem medycznym lub też bezpośrednio z chirurgiem prowadzącym. Najczęściej takie wątpliwości okazują się być standardowym etapem w rekonwalescencji. Pacjenci w trakcie i po zabiegu przekonują się, jak ważna jest dobra organizacja, zgranie zespołu oraz wiedza i doświadczenie jego członków.
Cel jaki nam przyświeca to: bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta.

Profesjonalizm na najwyższym poziomie, szeroka wiedza poparta bogatym doświadczeniem, nowoczesna technologia oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta, to nasze główne atuty. Pomagamy odzyskać piękny, zadbany a zarazem naturalny wygląd, a co za tym idzie – również pewność siebie.

Pobyty rekonwalescencyjne i regeneracyjne po operacjach

W trosce o naszych Pacjentów i ich komfort w czasie przedoperacyjnym i pooperacyjnym stworzyliśmy propozycję dla osób, które chciałyby powrócić do formy lub być w bliskim kontakcie z naszym personelem medycznym spędzając czas w partnerskim Hotelu Prezydenckim.

Szczegółowe informacje  – Pobyty rekonwalescencyjne i regeneracyjne po operacjach.

Koordynator medyczny chirurgii plastycznej:

 lekarze@ipcliniq.pl

Paulina Adamska, Beata Ślęzak:

tel. +48 509 878 861

 

Wyślij

Efekty zabiegów

Zainteresowała Cię oferta IP CLINIQ? Umów się na wizytę w Instytucie Piękna już dziś!