Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Zabieg, który przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek.
Plastyka powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie – załamaniu powieki górnej. Następnie wycinany jest nadmiar wiotkiej skóry oraz przepukliny tłuszczowe.
Plastyka powiek dolnych rozpoczyna się nacięciem skóry powieki dolnej poniżej brzegu rzęs, które po operacji jest praktycznie niewidoczne.

Efekty

Dzięki precyzyjnej interwencji chirurgicznej korygowane są defekty spowodowane nadmiarem skóry oraz wiotkością tkanek, które są odpowiedzialne za stary i zmęczony wygląd oczu oraz tzw. worki pod oczami. Zabieg plastyki powiek górnych obejmuje również wskazania medyczne, takie jak ograniczenie pola widzenia spowodowane opadającą powieką.
Po zabiegu może wystąpić ból o niewielkim nasileniu, z reguły nie wymagający stosowania środków przeciwbólowych. Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia niewielkich zasinień i obrzęków, zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Ostateczny efekt można ocenić po około 3-6 miesiącach.

Przygotowanie do zabiegu

Plastykę powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg odbywa się na sali operacyjnej. Zakres i charakter zabiegu ustalany jest indywidualnie z chirurgiem plastykiem na wcześniejszej konsultacji.

  • Zabieg trwa zazwyczaj ok. 1 godziny, następnie pacjent może udać się do domu.
  • Szwy zdejmowane są po ok. 7 dniach.
  • Badania do zabiegu ( Morfologia, Elektrolity, APTT, INR, CRP, Glukoza, HbsAg, anty-HCV, anty-HIV, EKG).

Ceny

  • Plastyka powiek dolnych – 6 000 pln
  • Plastyka powiek górnych –  5 000 pln
  • Plastyka powiek górnych i dolnych – 10 000 pln