Operacja plastyczna uszu

W zdecydowanej większości przypadków, operacja plastyczna uszu to korekcja zbyt odstających małżowin usznych. Można również wykonać modelowanie małżowiny, skorygować jej położenie i wielkość, doprowadzając do tego, by uszy miały proporcjonalny kształt.
Dzięki możliwości wykonania korekcji uszu, pojawia się szansa na wyeliminowanie w jego strukturze wszelkich wad, które rozwijają się wraz z dojrzewaniem. Zabieg daje także możliwość usunąć wady powstałe wskutek urazu lub nabyte po wcześniejszym zabiegu.

Jak wygląda zabieg

Korekcja odstających uszu polega na wykonaniu małego nacięcia z tyłu małżowiny usznej w celu dostania się do chrząstki. W efekcie jej precyzyjnego wymodelowania ucho wygląda estetycznie i naturalnie.
Zabieg korekcji odstających uszu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po jego zakończeniu zakładane są szwy stabilizujące małżowinę uszną, a następnie opatrunek i elastyczny bandaż.

  • Zabieg trwa od 1h-2h.
  • Po ok. 14 dniach szwy zostają usunięte.
  • Przez miesiąc po zabiegu należy nosić w opaskę uciskową 24h/dobę. Następnie kolejny miesiąc – opaska już tylko do spania.
    Badania do zabiegu ( Morfologia, Elektrolity, APTT, INR, CRP, Glukoza, HbsAg, anty-HCV, anty-HIV, EKG).

Ceny

  • Operacja plastyczna uszu – 6 000 pln
  • Korekcja 1 ucha – 3 500 pln