Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Jest to mimowolne oddawanie moczu przez kobietę w wyniku nagłego wzrostu ciśnienia wewnątrz pęcherza moczowego na przykład w skutek kichania, śmiechu, kaszlu, czy w trakcie dźwigania. Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest problemem o charakterze społecznym i higienicznym. Ten intymny problem najczęściej dotyka kobiety pomiędzy 50 a 80 rokiem życia.

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest głównie osłabieniem mięśnia zwieracza cewki odpowiedzialnego za utrzymanie moczu w pęcherzu oraz zwiotczenia ścian pochwy.

Takie problemy najczęściej występuje po porodach lub u kobiet po okresie menopauzy.  Inną przyczyną są narażenie na częsty wysiłek związany z dźwiganiem np. w pracy, czy hobby, jako przyczynę podaje się również zaburzenia hormonalne.

Działanie lasera – efekt zabiegu

Tego typu zabiegi przynoszą bardzo dobre efekty, dlatego cieszą się popularnością wśród kobiet.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we wczesnej fazie daje możliwość całkowitego wyleczenia choroby. Dzięki zabiegowi ściana pochwy jest obkurczona,  bardziej wytrzymała, grubsza i bardziej elastyczna, dochodzi do tak zwanej rewitalizacji czyli odmłodzenia pochwy. Po laserowym leczeniu nietrzymania moczu dochodzi do polepszenia jakości życia kobiet – codziennego jak i intymnego. Czas trwania zabiegu 30-45 min

Cena zabiegu

  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu – 1500 – 2500 pln- jeden zabieg
  • Indywidualnie dobrana sera zabiegów – 10%.