Kuracje DERMAMELAN® i COSMELAN® 

Program terapii jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) i posłonecznych. Umożliwiają nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywracają skórze gładkość i blask.

Etap I: odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu na skórę przez lekarza preparatu Dermamelan 1 w formie maski. Pozostaje ona na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry.

Pacjent w cenie zabiegu otrzymuje następujące produkty do stosowania w domu:

  • Krem Dermamelan Treatment 30g – skuteczność preparatu opiera się na skoncentrowanych składnikach aktywnych do których należy kwas kojowy, azelainowy, salicylowy, bisabolol, alfa – arbutyna, witaminy: A, E, niacynamid. Witaminy działają antyoksydacyjne, a specjalny kompleks Tyrosinol hamuje nadmierną produkcję barwnika – melaniny. Dodatkową zaletą jest obecność kwasu salicylowego, który ma silne działanie antybakteryjne oraz normalizujące pracę gruczołów łojowych.
  • Melan Recovery 50ml – to intensywna kuracja do zwalczania reaktywnych oznak podrażnienia i zaczerwienienia, zapewniająca uczucie natychmiastowej ulgi. Zmniejsza wrażliwość skóry i wzmacnia jej ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przywraca równowagę bariery skórnej, zapewniając komfort, elastyczność i gładkość skóry. Bogata konsystencja, łatwa w aplikacji i szybko wchłaniająca się, zapewnia natychmiastową ulgę skórze.
  • Melan Pigment Control 130+ 50ml – produkt o lekkiej konsystencji i uniwersalnym kolorze – dzięki czemu ujednolica koloryt skóry i redukuje niedoskonałości. Do każdego rodzaju cery. Zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną dzięki połączeniu filtrów mineralnych i chemicznych: 134 UVB; 67 UVA oraz zawartości biologicznych filtrów HEV+IR. Testowany dermatologicznie.

Etap II: drugi etap terapii odbywa się w domu stosując krem Dermamelanem 2 + Melan Recovery. Zestaw tych kremów pacjent otrzymuje podczas pierwszej wizyty.

Używanie tych produktów w domu pozwala podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.

Wyraźna poprawa stanu skóry oraz rozjaśnienie przebarwień będzie widoczne już pod koniec pierwszego tygodnia. Pomimo, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego – konieczne będzie powtórzenie kuracji. Po zakończeniu terapii kremami w domu zaleca się kontynuowanie kuracji min. do 3 m-cy od rozpoczęcia. Możliwe jest zamówienie potrzebnych kremów w Recepcji Instytutu.

Etap III: wizyta kontrolna (w cenie zabiegu).

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • opryszczka,kuracje lekami diuretycznymi, retinoidami, niektórymi antybiotykami,
  • stany zapalne skóry,
  • gorączka,
  • przerwana ciągłość naskórka,
  • czynna infekcja ogólna lub miejscowa,ciąża, karmienie piersią.

Cena: 2100 zł

Cena obejmuje: 1 konsultacja z wykonaniem zabiegu, 1 konsultacja pokuracyjna, 1 krem Dermamelan Treatment 30g, 1 krem Melan Recovery 50ml, 1 krem Melan pigment control 130plus 50ml. Płatność z góry za całą kurację na pierwszej wizycie.