Kwasy medyczne – czym są?

Kwasy medyczne mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji substancji chemicznej w celu wyeliminowania niedoskonałości skóry, głównie takich jak: przebarwienia posłoneczne, blizny, zmarszczki, rozszerzone pory. Są też idealne dla skór z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, skór pozbawionych blasku, szarych, wymagających nawilżenia i odżywienia. Ich działanie jest zdecydowanie mocniejsze od kwasów stosowanych przez kosmetologów, dlatego kuracje wykonywane są przez lekarzy dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Obszary jakie mogą być poddane kwasom medycznym?

  • Twarz (cała twarz, środek twarzy, kości policzkowe, żuchwa, czoło)
  • Grzbiet dłoni
  • Plecy
  • Ramiona
  • Przedramiona
  • Plecy
  • Dekolt

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasów medycznych?

Lekarz po konsultacji i dobraniu odpowiedniej mieszanki związków chemicznych o określonym stężeniu nakłada ją na obszar twarzy lub ciała pacjenta. Kwas penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie funkcji skóry. W zależności od wybranego zabiegu lekarz może nakładać kilka warstw kwasu lub pozostawić na twarzy pacjenta na kilka godzin, określając przy tym czas kiedy pacjent samodzielnie ma zmyć kwas w domu. W niektórych przypadkach kuracje te kontynuowane są samodzielnie przez pacjenta w domu.

Jak długo trwa zabieg i jaki jest czas utrzymania się efektów?

Czas trwania kwasu chemicznego to ok. 40-60 minut, w zależności od personalnie dobranej przez lekarza mieszanki związków chemicznych oraz problemu z jakim zgłosił się pacjent. W ofercie znajdują się jednak kwasy medyczne, które wymagają od pacjenta samodzielnego kontynuowania kuracji chemicznej do 3 miesięcy, kosmetykami które są dedykowane do domowego użytku przez pacjenta.

Efektem kuracji jest wyraźne ujednolicenie koloru, odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie, regeneracja cery i jej zagęszczenie. Kwasy w odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry.

Ceny kwasów medycznych

Kuracja Dermamelan/Cosmelan 

  • 2100 pln