Zabiegi podstawowe

Pedicure leczniczy

Zalecany jest dla osób, u których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie, kobiet po okresie ciąży, sportowców czy osób starszych. W trakcie zabiegu można pozbyć się bolących odcisków, modzeli, nagniotków, hiperkeratoz (nadmiernie zrogowacona skóra) czy pękających pięt. Specjalista ocenia stan płytki paznokciowej oraz wałów okalających ją. Następnie wyrównuje naskórek przy użyciu środków keratolitycznych. Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie wałów paznokciowych z mas rogowych oraz założenie tamponady nasączonej bezpiecznym środkiem antyseptycznym.

 • pedicure – 165 pln

Pedicure z użyciem skalpela

Podstawowy zabieg podologiczny polega na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu nadmiernych zrogowaceń – hiperkeratozy oraz aplikacji odpowiednich preparatów. To idealny zabieg aby pozbyć się pękających pięt.

 • z hybrydą – 170 pln
 • bez hybrydy – 120 pln
 • odświeżenie pedicure bez skalpela – 50 pln

 • odświeżenie pedicure ze skalpelem – 70 pln

Zabiegi specjalistyczne

Oczyszczanie i rekonstrukcja paznokcia zmienionego

Zabieg rozpoczyna się od delikatnego oczyszczenia paznokci z nadmiaru korneocytów (są to martwe komórki paznokci nadmiernie zrogowacone). Podczas zabiegu możliwe jest także usunięcie onycholizy (odwarstwiona od łożyska płytka paznokciowa) a następnie poprawne jej nadbudowanie. Dzięki rekonstrukcji możliwe jest nadanie paznokciom prawidłowego kształtu i estetycznego wyglądu.

 • 50 – 150 pln 

Usunięcie odcisku

Zabieg polega na bezbolesnym usunięciu odcisku przy użyciu skalpela lub narzędzi rotacyjnych. Na zakończenie zabiegu wykonujemy okluzję z użyciem preparatów keratolitycznych, aby wyrównać naskórek.

 • 50 pln 

Tamponada paznokci

Polega na oczyszczeniu wałów paznokciowych z zalegąjących mas rogowych – usunięciu tzw. ‘drzazgi’. Następnie pod płytkę paznokciową zakładamy specjalny materiał, który bardzo szybko wysycha dzięki czemu nie ma obaw, że rozwiną się tam stany chorobowe. Na koniec zakraplamy środek o właściwościach antyseptycznych.

 • + 20 pln (do zabiegu pedicure)
 • 50 pln (bez zabiegu)
 • 70 pln (tamponada paznokcia ze stanem zapalnym + opatrunek)

Terapia wrastających paznokci metodą kostki Arkady NOWOŚĆ

Metoda terapii wrastających i wkręcających się paznokci. Jest to bezinwazyjny zabieg, w trakcie  którego wrośnięty paznokieć zostaje wyciągnięty z wałów paznokciowych, a następnie zabezpieczony akrylem medycznym  – przeciwdziała to ponownemu wrośnięciu. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny. Podczas zabiegu zostaje wykonana rekonstrukcja płytki paznokciowej, dzięki czemu nabiera ona naturalnego i zdrowego wyglądu.  W celu wyeliminowania problemu wrastania paznokcia należy przychodzić na kontrolę pozabiegową co 3-4 tygodnie, aż do momentu stwierdzenia przez specjalistę zakończenia terapii. Terapia taka trwa ok. 6-12 miesięcy w zależności od pochodzenia i zaawansowania problemu. W trakcie kontroli paznokieć zostaje skrócony, zostaje nadłożony i oszlifowany akryl. W razie potrzeby specjalista zakłada tamponadę lub powtarza zabieg. Metoda ta, nadaje się do każdego stadium wrastania paznokci, począwszy od delikatnego wrośnięcia nawet po stany zapalne z wytworzeniem ‘dzikiego mięsa’.

Ceny – terapia kostki Arkady:

 • duży paznokieć/paluch – 290 pln
 • mały paznokieć – 190 pln
 • korekta po miesiącu – skrócenie paznokcia i dołożenie akrylu – 80 pln
 • korekta, jeśli trzeba będzie powtórzyć zabieg – 150 pln

Klamra drutowa Unibrace NOWOŚĆ

Klamra drutowa Unibrace jest najnowocześniejszą metodą korekcji wrastających i wkręcających się paznokci. Jest wykonana z chirurgicznej stali implantologicznej wg normy amerykańskiej (316L) oraz posiada certyfikat wyrobu medycznego. Klamra nie uczula. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz korozję, nawet w warunkach wysokiej eksploatacji. Drut nie utlenia się i przez cały okres noszenia zachowuje metaliczny czysty połysk.

Na uprzednio przygotowaną płytkę klamrę mocuje się kompozytem stomatologicznym, dzięki czemu aplikacja jest stała i nie spada w trakcie użytkowania nawet w długotrwałym kontakcie z wodą czy podczas uprawiania sportu.

Metoda ta świetnie sprawdzi się przy wszystkich płytkach paznokciowych. Zarówno pogrubiałych jak i delikatnych, lekko wrastających oraz poważnie wkręconych. Zaleta tej klamry jest fakt, że zamocowana na płytce nie podrażnia delikatnej okolicy wałów paznokciowych. W dodatku klamrę można nałożyć tak, aby działała jednostronnie.

UWAGA: W przypadku leczenia wrastających czy wkręcających paznokci terapia trwa do momentu podwójnego zrośnięcia paznokcia. Okres ten trwa: w przypadku paznokcia dużego palucha 18 – 24 miesięcy, w przypadku paznokci małych palców terapia jest krótsza jednak zaleca się, aby trwała ok. roku czasu.

W cenie zabiegu zawarty jest tejping paznokcia, który znacząco wspomaga terapie.

Ceny – klamra Unibrace:

 • założenie klamry – 220 pln
 • ściągnięcie klamry – 50 pln

Elektrokoagulacja – usunięcie brodawek wirusowych NOWOŚĆ

Brodawki wirusowe, potocznie zwane kurzajkami, to zwykle niewielkie narośla na skórze lub błonie śluzowej wywołane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawki skórne dotyczą 7-10 % populacji.

Powstaniu infekcji sprzyjają niewielkie zakażenia lub ranki powstałe na skórze, gdyż przez uszkodzoną skórę łatwiej dochodzi do przedostania się wirusa. Do czynników zwiększających ryzyko zakażenia ponadto zaliczamy: młody wiek (brodawki skórne znacznie częściej dotyczą dzieci i młodzieży szkolnej), korzystanie z tego samego ręcznika co osoba zakażona, ubieranie butów osoby chorej (brodawki podeszwowe), dzielenie łazienki z osobą chorą, zapominanie o zakładaniu na basen. saunę czy do łaźni – obuwia ochronnego, bezpośrednie kontakty seksualne z osobą zakażoną.

Brodawki leczy się za pomocą metody elektrokoagulacji. Jest ona nazywana inaczej diatermią chirurgiczną lub termolizą, to zabieg polegający na usuwaniu zmian na skórze przy użyciu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. W zależności od potrzeb do wykonania elektrokoagulacji wykorzystuje się elektrody o różnym kształcie.

Ceny – elektrokoagulacja:

 • pojedyncza zmiana – 120 pln
 • kolejna zmiana podczas tego samego zabiegu – 15 pln
 • Na zakończenie zabiegu konieczne jest założenie odciążenia na miejsce zabiegu płatne dodatkowo 20 pln

Efekty zabiegów