Zabiegi podstawowe

Pedicure leczniczy

Zalecany jest dla osób, u których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie, kobiet po okresie ciąży, sportowców czy osób starszych. W trakcie zabiegu można pozbyć się bolących odcisków, modzeli, nagniotków, hiperkeratoz (nadmiernie zrogowacona skóra) czy pękających pięt. Specjalista ocenia stan płytki paznokciowej oraz wałów okalających ją. Następnie wyrównuje naskórek przy użyciu środków keratolitycznych. Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie wałów paznokciowych z mas rogowych oraz założenie tamponady nasączonej bezpiecznym środkiem antyseptycznym.

 • pedicure – 165 pln

Pedicure z użyciem skalpela

Podstawowy zabieg podologiczny polega na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu nadmiernych zrogowaceń – hiperkeratozy oraz aplikacji odpowiednich preparatów. To idealny zabieg aby pozbyć się pękających pięt.

 • z hybrydą – 170 pln
 • bez hybrydy – 120 pln

Zabiegi specjalistyczne

Klamra na wrastający paznokieć

Klamra korygująca jest najbardziej skuteczną i najprostszą metodą leczenia wrastającego paznokcia. Zabieg polega na opracowaniu płytki paznokciowej i naklejeniu klamry. Ponadto zabezpiecza się ją specjalnym żelem, aby nie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności. Podczas zabiegu oczyszczone zostają także wały paznokciowe. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 • 120 pln 

Tamponada paznokci

Polega na oczyszczeniu wałów paznokciowych z zalegąjących mas rogowych – usunięciu tzw. ‘drzazgi’. Następnie pod płytkę paznokciową zakładamy specjalny materiał, który bardzo szybko wysycha dzięki czemu nie ma obaw, że rozwiną się tam stany chorobowe. Na koniec zakraplamy środek o właściwościach antyseptycznych.

 • + 20 pln (do zabiegu pedicure)
 • 50 pln (bez zabiegu)
 • 70 pln (tamponada paznokcia ze stanem zapalnym + opatrunek)

Oczyszczanie i rekonstrukcja paznokci zmienionych

Zabieg rozpoczyna się od delikatnego oczyszczenia paznokci z nadmiaru korneocytów (są to martwe komórki paznokci nadmiernie zrogowacone). Podczas zabiegu możliwe jest także usunięcie onycholizy (odwarstwiona od łożyska płytka paznokciowa) a następnie poprawne jej nadbudowanie. Dzięki rekonstrukcji możliwe jest nadanie paznokciom prawidłowego kształtu i estetycznego wyglądu.

 • 50 – 90 pln 

Usunięcie odcisku

Zabieg polega na bezbolesnym usunięciu odcisku przy użyciu skalpela lub narzędzi rotacyjnych. Na zakończenie zabiegu wykonujemy okluzję z użyciem preparatów keratolitycznych, aby wyrównać naskórek.

 • 50 pln 

Leczenie wrastających paznokci metodą Arkady

Metoda terapii wrastających i wkręcających się paznokci. Jest to bezinwazyjny zabieg, w trakcie  którego wrośnięty paznokieć zostaje wyciągnięty z wałów paznokciowych, a następnie zabezpieczony akrylem medycznym  – przeciwdziała to ponownemu wrośnięciu. Dodatkową zaletą jest także efekt estetyczny. Podczas zabiegu zostaje wykonana rekonstrukcja płytki paznokciowej, dzięki czemu nabiera ona naturalnego i zdrowego wyglądu.  W celu wyeliminowania problemu wrastania paznokcia należy przychodzić na kontrolę pozabiegową co 3-4 tygodnie, aż do momentu stwierdzenia przez specjalistę zakończenia terapii. Terapia taka trwa ok. 6-12 miesięcy w zależności od pochodzenia i zaawansowania problemu. W trakcie kontroli paznokieć zostaje skrócony, zostaje nadłożony i oszlifowany akryl. W razie potrzeby specjalista zakłada tamponadę lub powtarza zabieg. Metoda ta, nadaje się do każdego stadium wrastania paznokci, począwszy od delikatnego wrośnięcia nawet po stany zapalne z wytworzeniem ‘dzikiego mięsa’.

Ceny:

 • duży paznokieć/paluch – 290 pln
 • mały paznokieć – 190 pln
 • korekta po miesiącu – skrócenie paznokcia i dołożenie akrylu – 80 pln
 • korekta, jeśli trzeba będzie powtórzyć zabieg – 150 pln

Efekty zabiegów