Leczenie nadpotliwości botoksem

Wilgotne dłonie, przykry zapach, krople potu na czole, uporczywe plamy na ubraniach – to bolączka wielu osób. Nadpotliwość różnych obszarów możemy leczyć toksyną botulinową – dowiedz się więcej.

Leczenie migreny botoksem

Zabieg leczenia migreny botoksem polega na punktowej iniekcji toksyny botulinowej co powoduje rozluźnienie mięśni czoła, skroni, szyi i/lubi tylnej części głowy – dowiedz się więcej.

Czym jest leczenie bruksizmu z zastosowaniem toksyny botulinowej?

Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) polega na ostrzyknięciu toksyną botulinową mięśni żwaczy, których dotyczy nadmierna i mimowolna aktywność powodującą  nocne zgrzytanie zębów. To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki uboczne zdrowotne i estetyczne. Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo jest nie zdiagnozowane i nieleczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw. “twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu.

Jak długo trwa zabieg i jaki jest czas utrzymywania się efektów?

Zabieg ostrzykiwania toksyna botulinowa mięśni żwaczy trwa ok. 30 minut. Rezultaty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu, a efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Dzięki temu zabiegowi udaje się powstrzymać niekorzystny wpływ zgrzytania i ścierania zębów na wygląd i proporcje twarzy.

Przeciwwskazania:

  • ciąża lub karmienie piersią
  • nadwrażliwość na kompleks toksyny lub jakikolwiek inny składnik leku
  • stan zapalny skóry

Cena:

  • 1500 pln – 1900 pln