Leczenie nadpotliwości botoksem

Wilgotne dłonie, przykry zapach, krople potu na czole, uporczywe plamy na ubraniach – to bolączka wielu osób. Nadpotliwość różnych obszarów możemy leczyć toksyną botulinową – dowiedz się więcej.

Czym jest leczenie bruksizmu z zastosowaniem toksyny botulinowej?

Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) polega na ostrzyknięciu toksyną botulinową mięśni żwaczy, których dotyczy nadmierna i mimowolna aktywność powodującą  nocne zgrzytanie zębów. To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki uboczne zdrowotne i estetyczne. Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo jest nie zdiagnozowane i nieleczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw. “twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu.

Jak długo trwa zabieg i jaki jest czas utrzymywania się efektów?

Zabieg ostrzykiwania toksyna botulinowa mięśni żwaczy trwa ok. 30 minut. Rezultaty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu, a efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Dzięki temu zabiegowi udaje się powstrzymać niekorzystny wpływ zgrzytania i ścierania zębów na wygląd i proporcje twarzy.

Przeciwwskazania:

  • ciąża lub karmienie piersią
  • nadwrażliwość na kompleks toksyny lub jakikolwiek inny składnik leku
  • stan zapalny skóry

Cena:

  • 1200 pln

Czym jest leczenie bóli migrenowych z zastosowaniem toksyny botulinowej?

Najczęściej, szczególnie przy bólach o słabym nasileniu i bez dodatkowych symptomów, stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych jedynie łagodzi objawy. Przy silnych bólach środki przeciwbólowe nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Rozwiązaniem dla takich pacjentów coraz częściej okazuje się nowoczesna metoda leczenia migreny botoxem (toksyną botulinową), polegająca na podaniu, dobranych przez lekarza dawek toksyny botulinowej w mięśnie czoła, skroni, potylicy oraz karku.

Jak długo trwa zabieg i jaki jest czas utrzymywania się efektów?

Zabieg leczenia bóli migrenowych toksyna botulinową trwa 30 minut. Leczenie skuteczne jest u ok. 80% cierpiących na bóle migrenowe. W znaczący sposób zmniejsza się częstotliwość i intensywność bólu. Wykonanie zabiegu daje również efekt przeciwzmarszczkowy – jest to efekt uboczny terapii. Efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:

  • ciąża lub karmienie piersią
  • nadwrażliwość na kompleks toksyny lub jakikolwiek inny składnik leku
  • stan zapalny skóry

Cena:

  • 1500 pln