Leczenie blizn – czym jest?

Leczenie blizn różni się ze względu na rodzaj i „wiek” blizny, która stanowi dla pacjenta problem. Medycyna estetyczna posiada skuteczne rozwiązania zarówno w przypadku leczenia niedawnych blizn zanikowych (trądzik, ospa wietrzna, liszajec), których dno jest jeszcze różowe jak i tzw. bliznowców.

Bliznowce (keloidy) czyli przerośnięte, stwardniałe i guzkowate blizny to pozostałość po ciężkiej postaci trądziku lub po wypadkach i urazach. Zmiany takie są nie tylko defektem estetycznym, ale u niektórych pacjentów mogą wywoływać uczucie ściągania, świądu lub bólu.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegom leczenia bliznowców:

  • Twarz
  • Szyja
  • Dekolt
  • Plecy
  • Ramiona

Jak wygląda proces leczenia bliznowców?

Leczenie bliznowców nazywamy procesem, ponieważ pacjent musi liczyć się z tym, iż likwidowanie nieestetycznych blizn będzie wymagało kilku spotkań z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednie zabiegi i proces leczenia, w zależności od pochodzenia i wieku blizn. Lekarz może zdecydować o wyborze metod z pośród: chirurgicznych, mezoterapii kwasem hialuronowym lub odpowiednim koktajlem, peelingów medycznych, laseroterapii.

Zazwyczaj pierwszym etapem leczenia bliznowców jest ich podcinanie kaniulą lub igłą a następnie w uwolniona przestrzeń po podcięciu wprowadzany jest kwas hialuronowy, zapobiegający ponownemu zrostowi tkanek. Po kilku zabiegach podcinania i uzupełniania kwasem hialuronowym (ilość zależy od ilości blizn i obszaru nimi pokrytego) lekarz może dodatkowo zalecić wykonanie peelingów medycznych bądź laseroterapii.

Jak długo trwa zabieg i jaki jest czas utrzymania się efektów?

Leczenie bliznowców jest wieloetapowe i może składać się z różnych zabiegów, rozłożonych w czasie. Proces leczenia bliznowców prowadzi do znaczącej poprawy ich wyglądu i zminimalizowania ich widoczności. Pozwala tez na ujednolicenie koloru skóry pokrytej bliznowcami.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Alergie skórne

Cena:

Podcinanie blizn przez lekarza – od 600 pln (cenę ustala lekarz w zależności od ilości i wielkości blizn) – zaleca się kilka wizyt