Przyczyny chrapania

Przyczyna chrapania może leżeć w nieprawidłowej budowie gardła i utrudnionym przepływie powietrza przez drogi oddechowe. W efekcie podniebienie i języczek zostają wprowadzone w drgania, co staje się powodem wystąpienia zakłócającego odpoczynek zjawiska akustycznego. Do pojawienia się dolegliwości może również przyczynić się stosowanie używek (palenie papierosów i picie alkoholu) oraz otyłość.
Chrapanie może utrudniać sen osobie dotkniętej tym problemem i innym, śpiącym w pobliżu. Statystyki pokazują, że około 30% dorosłych ludzi chrapie.
Laserowe leczenie chrapania to nowoczesna, niefarmakologiczna metoda terapii uciążliwego problemu.

Laserowa metoda leczenia chrapania

Współcześnie zabiegi laserowe należą do najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych technik terapii. Skuteczność potwierdzają zarówno lekarze, jak i pacjenci.
Laserowe leczenie chrapania to nowoczesna i skuteczna metoda.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem terapii lekarz przeprowadza rzetelny wywiad z pacjentem.
Zabiegi laserowe nie wymagają szczególnych przygotowań. Najczęściej już po jednej serii zabiegów Pacjenci pozbywają się problemu. W przypadku widocznego braku poprawy terapia jest przeprowadzana ponownie po upływie min.
6 miesięcy. Po zabiegu brak jest efektów ubocznych, co ważne zabieg należy do praktycznie bezbolesnych. Szczególnie podatni na odczuwanie bólu pacjenci mogą zostać znieczulani miejscowo – spray znieczulający.
Całkowite pozbycie się problemu i osiągnięcie najlepszych rezultatów może zapewnić leczenie składające się z serii min. 3 zabiegów przeprowadzonych w ciągu ok. 6 tygodni.
Podczas zabiegu w zależności od stopnia wiotkości struktur gardła, specjalista aplikuje na obszar zabiegu ok. 6 tys. impulsów lasera.
Przepływ impulsów lasera wywołuje skurczenie się naświetlanego obszaru oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu Pacjent może odczuwać delikatną wrażliwość w obrębie gardła.
Bezpośrednio po zabiegu chrapanie może się nasilić z powodu lekkiej opuchlizny, ale zaniknie w ciągu kilku dni.
Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć, praktycznie zaraz po zabiegu.

Cena

  • 1 zabieg – 900 pln
  • seria 3 zabiegów – 2300 pln

Czas trwania zabiegu

  • 1 zabieg – od 20 do 45 min.