Labioplastyka laserowa

Korekta (plastyka) warg sromowych większych lub mniejszych, czyli fałdów śluzówki otaczających wejście do pochwy. Zabieg należy do grupy najczęściej wykonywanych w zakresie ginekologii estetycznej. Wykonuje się go u kobiet z niesymetrycznymi lub zdeformowanymi wargami sromowymi. Jest to zabieg bezpieczny i oferuje lepsze efekty niż zabiegi przeprowadzone skalpelem

Nieprawidłowości w budowie warg sromowych

Niesymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe nie tylko wywołują dyskomfort i pogarszają samopoczucie, ale także powodują przeczulicę miejsc intymnych i są przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem czy aktywnością seksualną. Zbyt duże wargi sromowe utrudniają uprawianie niektórych sportów, takich jak np. bieganie, jazda konna czy jazda na rowerze, co może skutkować bolesnymi podrażnieniami. Przerost warg sromowych utrudnia również uprawianie seksu, może powodować bolesność okolic intymnych lub nawracające infekcje.

Labioplastykę wykonuje się w przypadku:

  • hipertrofii (przerostu) warg sromowych większych lub mniejszych, która utrudnia codzienne funkcjonowanie (utrzymanie higieny, uprawianie sportu, stosunki płciowe).
  • nawracających zakażeń sromu związanych przyczynowo z hipertrofią warg sromowych.
  • częstych urazów, odparzeń i otarć miejsc intymnych;
  • względów estetycznych i chęci poprawy wyglądu sromu poprzez zmniejszenie warg sromowych mniejszych (np. po porodzie).
  • rekonstrukcji naprawczej warg sromowych.

Znieczulenie

Labiominoroplastyka – zabieg jest wykonywana przy profesjonalnym, miejscowym znieczuleniu – bezbolesny.

W trakcie całego zabiegu jest się przytomnym, ale nie odczuwa się żadnego bólu. Lekarz wiedzą jak wrażliwe i intymne jest to miejsce, więc dokładają wszelkich starań, by zabieg był jak najmniej nieprzyjemny dla Pacjentki.

Po zabiegu labioplastyki pacjentka może wrócić do domu. Przez następne 2-3 dni może występować niewielki obrzęk i bolesność miejscowa. Całkowite wygojenie rany następuje po ok.10 dniach. Należy powstrzymywać się od stosunków płciowych przez ok. 4 tygodnie.

Cena zabiegu

  • Plastyka warg mniejszych – 4000 – 5000 plm
  • Plastyka warg większych – 4000 – 5000 pln

Ostateczna cena zabiegu jest ustala indywidualnie przez lekarza po konsultacji

Czas trwania: 30 – 120 min.