IP Cliniq prezentuje definicje piękna według bohaterów kalendarza 2019 ŚWIADOMI PIĘKNA. Zachęcamy do przekazania dobrowolnego datku, w ramach którego otrzymają Państwo kalendarz. Kwota w całości zostanie przekazana Stowarzyszeniu Amazonka w Rzeszowie. Kalendarze znajdują się w placówkach Centrum Medycznego Medyk oraz w Recepcji IP Cliniq przy al. Rejtana 53.
STYCZEŃ 2019 – Konrad Poźniak – model
Piękno to podążanie za głosem serca, to pasja, dająca ogromną satysfakcję. Bo pasja jest pięknem. Pięknem są również: kreatywność, ambicja, optymizm, otwartość, wrażliwość. Pod wpływem różnych zdarzeń i doświadczeń, przeradzają się one w niesamowitą energię.
Pięknem jest także otaczanie się ludźmi, którzy nas inspirują, wpływają na nasz rozwój osobisty. Współpraca jest również pięknem. Z mojego doświadczenia wiem, że może się ona objawiać na przykład podczas sesji fotograficznych. Tu kluczową rolę ma zgranie zespołowe fotografa i modela. Piękno kształtuje się również podczas pokazów mody. To one kształtują charaktery, wpływają na budowanie pewności siebie.
Piękno to bycie szczęśliwym człowiekiem, choć dla każdego oznacza to coś innego. Lubię myśleć, że pięknem jest „przebudzenie” i przeżywanie wszystkich chwil, emocji. Bycie tu i teraz, odkrywając świat wciąż na nowo.
LUTY 2019 – Bartłomiej Byjoś – połowa duetu akrobatycznego „Delfina&Bartek”
Czym jest piękno? Pierwsze skojarzenie – moja Żona. Ona w całości – jej piękna, drobna twarz, filigranowa sylwetka i piękno jej ducha. Delfina jest osobą niezwykle pomocną, nieobojętną na innych. Dla mnie moja Żona jest najpiękniejszą kobietą i zawsze taką pozostanie. To pewnie sprawka miłości, drugiego skojarzenia, jakie mam ze słowem „piękno”. Piękne są według mnie uczucia,łączące ludzi; emocje wywołujące radość lub wzruszenie i jeszcze miłość, bez której nasz świat byłby pusty. Delfina łączy w sobie wszystkie te emocje.
W naszej pracy bardzo często słyszymy ze nasze występy są piękne i piękne jest to co nas łączy, a co widzowie dostrzegają na scenie. Daje nam to ogromną radość, ponieważ staramy się aby to, co tworzymy było piękne dla ludzkiego oka. Na ten końcowy efekt składa się bardzo wiele czynników – nasze zgrabne sylwetki, płynne ruchy, zdobne stroje. To także nasza mimika twarzy, odpowiedni makijaż i fryzura, ale także towarzysząca naszym występom wzruszająca, miła dla ucha muzyka, czy światło potęgujące i spajające występ.
MARZEC 2019 – Beata Czekańska – I-VICE Miss Podkarpacia 2018, finalistka Miss Earth Poland 2018
Jako że jestem związana z konkursami piękności, piękno otacza mnie każdego dnia. Myślę, że prawdziwe piękno tkwi w nas samych, bez względu na to czy nosimy koronę na głowie czy nie. Ono jest w oczach, w sercach. Bardziej niż zewnętrzne piękno, w życiu liczą się bowiem piękne czyny. To tak zwane piękno wewnętrzne.
Chciałabym wydobywać piękno z innych kobiet – moich przyszłych klientek. Dlatego studiuję kosmetologię oraz rozważam zawód konsultanta ślubnego. Marzy mi się również praca prezenterki telewizyjnej.
KWIECIEŃ 2019 – Karolina Dańczyszyn – inspicjentka w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej
Bardzo długo szukałam swojej drogi pomimo wielu przeciwności. Zastanawiałam się czym jest tak naprawdę świadome piękno, szukałam swojej drogi, próbowałam odnaleźć swoją siłę napędowa do działania, pomimo wielu przeciwności losu. A przecież wszystko jest w nas.Wystarczy zajrzeć wgłąb siebie by rozpalić wewnętrzny ogień. Posłuchać wewnętrznego głosu, swej mądrości i doświadczenia, by odnaleźć źródło pięknamiłości, spokoju i bezgranicznego szczęścia.
Umiejąc kochać siebie, uczymy innych otwartości na wiele pięknych relacji, począwszy od tej ze sobą po te z ludźmi wokół nas.Kiedy uświadomimy sobie, że dziś jesteśmy dokładnie tacy jacy mieliśmy być, odkryjemy świadome piękno.A jutro jest nowy dzień. Jeśli jest coś, co nam przeszkadza, jak schematy czy przekonania, to możemy to zmienić! To ja jestem reżyserem, scenarzystą jak i głównym aktorem filmu pt. „Moje ŻYCIE” i tworzęswoje świadome piękno!
MAJ 2019 – Klaudia Pustkowska – Miss Podkarpacia 2018, finalistka Miss Polski 2018
Piękno to pojęcie względne. To co podoba się jednym, niekoniecznie musi być tak samo odbierane przez innych. Udział w konkursach: Miss Podkarpacia i Miss Polski dodał mi pewności siebie i odwagi do odkrywania mojego piękna. Zachęcił mnie także do dalszego rozwijania, pozwalając przy tym poznać wiele pięknych i inteligentnych kobiet.
Mówi się, że takim pięknym ludziom jest w życiu łatwiej. Jednak bycie pięknym może także stać się wyzwaniem. Osoby, o których mówi się, że są piękne, muszą czasem walczyć ze stereotypami czy zazdrością. To ta sfera piękna, o której zdecydowanie mniej się mówi.
CZERWIEC 2019 – Małgorzata Tarnawska – butik „Kobiecowo”
Piękno nie jest zarezerwowane dla wybranych, gwiazd z pierwszych stron gazet. To nie tylko idealne wymiary, aktualne trendy czy oceny jury. Wymiary się zmieniają, trendy przemijają, a oceny jury to cyfry. Te zaś nie mogą zmierzyć tego, czego zmierzyć się nie da – gracji, charakteru, miłości, oddania, stylu.
Piękno nosi w sobie każdy, niezależnie od wieku. Nie znaczy to jednak, że jest zwyczajne, pospolite. Wręcz przeciwnie! Piękno przybiera różne formy. To fizyczność ale i osobowość, którymi dzielimy się z innymi. Osoby świadomego swojego oryginalnego piękna potrafią wyrażać je naturalnie, bez ostentacji. Świadomość to przede wszystkim zrozumienie oraz akceptacja. W swojej pracy pomagam odkrywać, zrozumieć i wyrażać kobietom ich naturalne piękno, nawet jeśli na co dzień one nie dostrzegają swoich atutów.
Tym, co utrwala piękno są wspomnienia tego, co przeżyliśmy dotychczas. Mojemu synowi, Hubertowi, zawdzięczam moc pięknych, niezapomnianych chwil i łzy szczęścia po jego narodzinach. Warto więc pamiętać, że piękno trwa, póki my trwamy. Nie należy tracić go z oczu, ukrywać przed światem i zaniedbywać w pogoni za codziennymi obowiązkami. Dzielmy się tym, co w nas najpiękniejsze!
LIPIEC 2019 – OLHA – modelka
Piękno człowieka odbija się w blasku jego oczu, czerwieni ust, rumieńcu na policzkach. Ale piękno jest też znacznie głębiej – w duszy. Dzięki niemu budzi się zaufanie, radość, uśmiech i poczucie bezpieczeństwa. Każdy pragnie takiego piękna i każdy z nas również odnajduje w nim coś dla siebie.
Piękno wzbogaca nas poprzez podróże, obcowanie z naturą i ludźmi wokół. Staram się pokazywać to w mojej pracy, mogę mieć swój mały wkład w budowanie świata piękna.
SIERPIEŃ 2019 – Edyta Dedek – dyrektor IP Cliniq Instytut Piękna
Piękno. Wciąż za nim tęsknimy. Chcemy się nim otaczać i być jego częścią. Chcemy być piękni, a przynajmniej ładni.
W hierarchii wartości raczej nie stawiamy piękna na pierwszym miejscu, ale czujemy dyskomfort, gdy przestrzeń, w której żyjemy jest pozbawiona walorów estetycznych. Piękny widok potrafi w nas wzbudzić zachwyt, cierpimy zaś, gdy wyraźne braki estetyczne dostrzegamy w swoim ciele. Czujemy podskórnie, że życie pozbawione piękna – choć z pewnością możliwe – jest trudne do zniesienia. Brak mu radości, energii, motywacji. To życie, które nas w jakiś sposób uwiera. Dlatego Oscar Wilde, napisał: „Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna”.
Uważam, że piękno jest wartością uniwersalną, do której każdy z nas dąży. Sprawdzamy w lustrach, czy blisko nam, czy daleko do ideału. W młodości – niepewni, czy nasz wygląd odpowiada popularnym ikonom urody. W dojrzałości – zaniepokojeni, czy nie umyka z pierwszą zmarszczką. Piękno jest trudne do zdefiniowania. Jego kanony zmieniają się, w zależności od epoki, kontynentu, czy kręgu kulturowego, w jakim żyjemy. To zaś dowód na to, że jest ono na wyciągnięcie ręki.
Dla mnie piękno zaczyna się od tego, co powierzchowne – starannej pielęgnacji cery, wygładzenia zmarszczki, usunięcia fałdki tłuszczu, podkreślenia kształtu ust a kończy się błyskiem w oczach i radością, która rozświetla człowieka od wewnątrz tak mocno, że jego piękno staje się uderzające. „Co jest piękne, starcza samo sobie”, pisał Eduard Mörike. Ale też, co piękne, przyciąga innych.
Jestem zwolennikiem, aby porzucić myślenie zero-jedynkowe, albo piękno zewnętrzne albo rozwój wewnętrzny, ponieważ dbanie o siebie w sposób całościowy, daje pełnię szczęścia i jest wyrazem szacunku do nas samych i innych, a przy tym swego rodzaju przepustką do pełnego samorozwoju.
Znajdując w sobie piękno, znajdujesz odwagę podążania własną drogą.
WRZESIEŃ 2019 – Sylwester Stabryła – malarz, grafik, absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej
W słowie „piękno” kryje się dla mnie poszukiwanie i odkrywanie prawdy, autentyczności i szczerości.Wiąże się ono z tym co ludzkie i rzeczywiste. Z człowiekiem wraz z jego wyborami, relacjami,dramatami i pasjami, fascynacjami, marzeniami, obsesjami, pragnieniami i frustracjami. To zaś świadczy o niepowtarzalności istnienia.Malarstwo jest dla mnie dokumentacją tego cudu widzenia i spostrzegania. To konfrontacja z rzeczywistością i
znakiem naszych czasów. Często to także osobista opowieść o codziennym życiu, o ludziach, którzy wdużej mierze kształtują nasze postrzeganie, światopoglądy i upodobania.
Jestem zdania, że sztuka, jako sfera piękna, powinna pobudzać do refleksji, trafiać do wyobraźni. Nieść z sobą pewien ładunek znaczeniowy i emocjonalny.
PAŹDZIERNIK 2019 – Delfina Przeszłowska-Byjoś – druga, piękniejsza połowa duetu akrobatycznego „Delfina&Bartek”
Piękno ma wiele oblicz. Jednym z nich jest mowa ludzkiego ciała. To jak wiele można przekazać za pomocą ciała i emocji, nie posługując się nawet tym samym językiem. Mowa ciała to język uniwersalny zrozumiały dla każdego, nie wymagający słów czy dźwięków, operujący ruchem i gestem.
LISTOPAD 2019 – Basia Olearka – projektantka mody
Od kilku lat zawodowo a od bardzo wielu hobbystycznie zajmuję się ubieraniem samej siebie oraz innych kobiet i mężczyzn w wymyślone przeze mnie i uszyte w mojej pracowni stroje. Tworząc swoje kolekcje, myślę nie tylko o ich niepowtarzalności i spójności lecz także o tym, by każda z sylwetek czyniła swojego odbiorcę „jakimś”. Z pasją staram się podkreślić w każdym te elementy urody, sylwetki, które mnie w danej osobie ujęły.
Przygotowując pokazy moich kolekcji wybieram modeli i modelki spośród osób pięknych, których ja uznaję za pięknych. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że choć piękno ma niejedno imię, to dla mnie najważniejsze są u modeli: sposób ich poruszania się, pewność siebie oraz proporcjonalna budowa. O ile to ostatnie można z powodzeniem skorygować odpowiednio dobranym strojem, o tyle dwa pierwsze przymioty trzeba odnaleźć w sobie, często obudzić z głębokiego snu.
Piękno nie jest przywilejem, którym mogą cieszyć się tylko młode, szczupłe osoby. Pracując z klientami staram się wydobyć z nichradość z posiadania własnego ciała, założenia nietuzinkowej kreacji.Zamiast wcisnąć nas w szary tłum, zwróci ona na nas uwagę innych.
Uważam, że harmonijnie połączenie naszego wnętrza z cielesnością, umożliwia czerpanie radości z życia. Odbywa się to także za sprawą stroju. Dążąc do poprawy swojego wizerunku, otwieramy się na świat i innych. Odrzucamy w ten sposób przeświadczenie o tym, że czegoś nam nie wypada, bo „jesteśmy na to za starzy”. Myślę, że to pierwszy krok w stronę obudzenia w sobie poczucia piękna i zadowolenia z siebie. Osoby kierujące się takim myśleniem, odrzucają kompleksy, nie pozwalając im przejąć na sobą władzy. One mnożą piękno w swoim otoczeniu i w samych sobie. W otoczeniu takich osób świadomych swych mocnych stron, naprawdę lepiej i piękniej jest żyć.
GRUDZIEŃ 2019 – Dagny Cipora – aktorka i wokalistka w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej
Piękno jest dla mnie synonimem Życia, Prawdy i Miłości. Piękno to harmonia Ducha i Ciała, Jing i Jang, Modlitwa i Zabawa. Czuję się piękna szczególnie wtedy, kiedy zachowuję proporcje we wszystkich życiowych sferach. Piękno tkwi przecież w prrostych rzeczach: w poniedziałkowym poranku, zapachu kawy, w spadających płatkach śniegu, a także w… uśmiechu pana portiera w Teatrze. Piękno to spotkanie w pracy inspirujących i ciekawych siebie ludzi. Piękno to łzy wzruszenia po udanej premierze i błysk w oku reżysera, kiedy w kreacji swojego aktora zobaczy „pełnokrwistą” postać. Najwyższym wyrazem „Piękna” w Teatrze jest dla mnie „Katharsis”, rozumiane jako współodczuwanie widza i aktora. To także zrozumienie, że niezależnie od wieku, wykształcenia czy wyznania, człowiek jest wszędzie taki sam. Wystarczy Żyć. I Być. I to jest dla mnie Prawdziwe Piękno.