Kwas L-polimlekowy (PLLA), preparat o nazwie Sculptra, jest polimerem kwasu mlekowego. To syntetyczny, biodegradowalny, biokompatybilny i neutralny immunologicznie materiał, którego podanie nie wymaga wykonywania wcześniejszych testów alergicznych.
Podanie preparatu Sculptra powoduje stopniową i powolną syntezę nowych włókien kolagenu poprzez stymulację fibroblastów znajdujących się w miejscu iniekcji. Powoduje wzrost napięcia i zwiększa objętość tkanek miękkich co pozwala na wymodelowanie konturów twarzy, kształtów żuchwy i podbródka. Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona, pełniejsza i jędrna. Poprawia się również jakość skóry. Efekt odmłodzenia skóry uzyskuje się poprzez dodanie jej utraconej objętości.
Zabieg podania preparatu trwa około 15 – 30 minut. Stosowane jest znieczulenie miejscowe, najczęściej maścią Emla. Po zabiegu zauważalne są podbiegnięcia krwawe i siniaczki. Przez kilka dni można zaobserwować rumień i obrzęk. Niezwykle ważny jest umiarkowany masaż okolic leczonych, stosowany kilka razy dziennie po pięć minut przez okres do 14 dni. Masaż zabezpiecza przed tworzeniem się podskórnych grudek. Po okresie 10 do 14 dni pierwsze objawy iniekcji mijają i należy cierpliwie czekać 6-8 tygodni by zauważyć poprawę stanu skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i okres laktacji,
  • choroby miejscowe skóry, jak zapalenia i zakażenia,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Cennik:

  • pierwszy zabieg- 1 ampułka 1300 zł
  • każdy kolejny zabieg- 1 ampułka 1200 zł